Wyślij zapytanie

Pakiet: Badania Dziecięcy

Czy
wiesz,
że...

Pierwsze symptomy rozwijającej się choroby mogą być niewidoczne. W trosce o zdrowie dziecka nie zaniedbuj podstawowych badań laboratoryjnych*. Zgłoś się do nas zwłaszcza gdy niepokoi Cię zachowanie lub wygląd pociechy ? bladość, brak apetytu czy bezsenność. Pamiętaj, że w razie choroby wyniki pozwolą na szybsze postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniej skutecznej terapii. * Na życzenie stosujemy plastry znieczulające pozwalające na bezbolesne pobranie krwi u dziecka (konieczne jest przybycie pół godziny przed pobraniem).

Co zawiera pakiet?

Badania oferowane w pakiecie mają na celu ocenę ogólnego stanu zdrowia dziecka.

Badanie mikroskopowe próbki kału wykonuje się w celu wykrycia obecności pasożytów i jaj pasożytów.

Immunoglobuliny (przeciwciała) klasy E są odpowiedzialne za reakcje alergiczne, odgrywają też rolę w zwalczaniu pasożytów. Podwyższone stężenie IgE we krwi może występować m.in. w zakażeniach, chorobach nowotworowych, niedoborach immunologicznych, chorobach skóry i chorobach zapalnych.

Badanie wskazuje na zakażenie paciorkowcami, jedną z najczęstszych przyczyn m.in. zakażeń skóry, anginy, zapalenia płuc. Konsekwencją tych infekcji może być ostra gorączka reumatyczna, ostre zapalenie kłębuszków nerkowych lub zapalenie wsierdzia.

.

Podwyższone stężenie białka CRP świadczy o stanie zapalnym w organizmie. Może wystąpić w wyniku urazu, w chorobach o podłożu autoimmunologicznym, w infekcjach bakteryjnych.

Niedobór żelaza, podstawowego składnika hemoglobiny w erytrocytach, jest jedną z przyczyn niedokrwistości.

Badanie jest wykonywane w diagnostyce chorób wątroby, dróg żółciowych i zespołów hemolitycznych.

Niedobór lub nadmiar potasu prowadzi m.in. do rozregulowania gospodarki wodnej, zaburzeń ciśnienia krwi i pracy nerek. Regularnie raz na jakiś czas skontroluj jego poziom u swojego dziecka.

Poziom sodu jest związany z pracą nerek, regulacją ciśnienia krwi, równowagą kwasowo-zasadową oraz z funkcjonowaniem kory nadnerczy. Wskazaniem do badania jest też odwodnienie, zwłaszcza niebezpieczne u małych dzieci.

Glukoza

Kontrola poziomu glukozy we krwi jest niezbędna w rozpoznaniu, monitorowaniu i leczeniu cukrzycy, zarówno typu 1, jak i typu 2, coraz częściej spotykanego również u dzieci z nadwagą i otyłością. Choroba przez długi czas może przebiegać bezobjawowo i nieleczona prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Badanie moczu jest jednym z najczęściej zalecanych i ważnych badań laboratoryjnych, którego wyniki mogą być pomocne w zdiagnozowaniu:

  •  chorób nerek,
  •  chorób dróg moczowych,
  •  stopnia powikłań m.in. cukrzycy i otyłości.

Morfologia to podstawowe i najczęściej zalecane badanie krwi, sprawdzające ogólny stan zdrowia Twojego dziecka. Wynik badania może być pomocny w rozpoznaniu:

  •  anemii,
  •  infekcji wirusowych lub bakteryjnych,
  • zaburzeń krzepnięcia krwi,
  •  choroby nowotworowej układu krwiotwórczego,
  •  zakażenia pasożytniczego,
  •  alergii.