Wyślij zapytanie

Pakiet: Badania Onkologiczny dla kobiet

Czy
wiesz,
że...

Diagnozowanie schorzeń nowotworowych we wczesnym stadium daje wysoką skuteczność w walce z rakiem. Nowotwory piersi oraz płuc są najczęściej występującymi nowotworami u kobiet, bardzo często wykrywanymi w już zaawansowanym stadium choroby. Badanie jest szczególnie ważne dla kobiet, w których bliskiej rodzinie występowały choroby nowotworowe.
Podstawowych informacji dla dalszej diagnostyki dostarczają wyniki badań:

OB. ? jest to wskaźnik procesów zapalnych w organizmie, ale poziom tego białka znacząco rośnie również w chorobach nowotworowych. CRP - białko C-reaktywne jest wskaźnikiem przebiegającego procesu zapalnego, rośnie również w chorobach nowotworowych. Ca ? wapń Podwyższony poziom wapnia jest najczęstszym zaburzeniem metabolicznym w chorobach nowotworowych, szczególnie w raku piersi, szpiczaku mnogim, raku płuc, jelita grubego i prostaty.

Nie zaniedbuj profilaktyki!

Możesz uniknąć zachorowania i zapewnić sobie i najbliższym stabilność i bezpieczeństwo. Jeśli w Twojej bliskiej rodzinie występowały choroby nowotworowe, badaj się raz w roku. Na podstawie wyników lekarz może szybko i trafnie skierować Cię na dalsze ewentualne badania diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG czy mammografia.

Wybierz pakiet badań onkologicznych dla kobiet

Regularnie wykonywane badania z pakietu onkologicznego uchronią Cię przed ryzykiem zbyt późnej diagnostyki i zapewnią jak najszybsze wdrożenie specjalistycznego leczenia. Pakiet jest dedykowany wszystkim kobietom, które pragną cieszyć się jak najdłużej dobrą kondycją, zdrowiem i urodą.

W diagnostyce i terapii nowotworów bardzo istotną rolę odgrywają markery nowotworowe, których podwyższony poziom może być związany z występowaniem aktywnej postaci choroby. Pamiętaj jednak, że ich poziom może być podwyższony również w stanach nie związanych z nowotworem.

Podwyższony poziom OB świadczy o obecności stanów zapalnych w organizmie. Towarzyszy takim chorobom jak: reumatyczne zapalenie stawów, chroniczne choroby nerek, choroby autoimmunizacyjne, nowotwory.

W diagnostyce i terapii nowotworów istotną rolę odgrywają markery nowotworowe, których podwyższony poziom jest związany z występowaniem aktywnej postaci choroby:

 

ANTYGEN CA-125 – wykorzystywany głównie jako wskaźnik raka jajnika ? podwyższony poziom markera występuje u około 80% chorych kobiet. Może być także pomocny w wykrywaniu innych nowotworów: gruczolakoraka płuca, raka piersi, raka endometrium czy raka trzustki.

 

ANTYGEN CA 15-3 – kontrolowany zarówno w diagnostyce, jak i monitorowaniu leczenia raka piersi, a także przy przerzutach raka piersi, głównie do wątroby lub kości.

 

ANTYGEN CA 19-9 – towarzyszy nowotworom przewodu pokarmowego. Jest uznany za specyficzny marker raka trzustki (podwyższony w 80%), ale jego znacznie podwyższony poziom stwierdza się również w nowotworach złośliwych pęcherzyka żółciowego, raka jelita grubego, wątroby lub żołądka.

 

ANTYGEN CA 72.4 – jest pomocny w diagnozowaniu raka jajnika, choć może być też związany z rakiem żołądka. Oznaczenie w surowicy jest przydatne w diagnozowaniu, prognozowaniu i monitorowaniu leczenia.

 

CEA – antygen karcynoembrionalny. Badany w celu wykrycia obecności nowotworu, monitorowania postępów leczenia i oceny stanu zdrowia po zakończeniu terapii.

 

ANTYGEN CA 50 – towarzyszy nowotworom przełyku.

Wysoko czułe białko C-reaktywne jest wskaźnikiem bezobjawowo przebiegającego procesu zapalnego. Na podstawie wyniku oceniane jest ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i nowotworowych.