Wyślij zapytanie

Pakiet: Badania Onkologiczny dla mężczyzn

Czy
wiesz,
że...

Diagnozowanie schorzeń nowotworowych we wczesnym stadium daje wysoką skuteczność w walce z rakiem. Rak gruczołu krokowego, płuc oraz jelita grubego to najczęściej występujące nowotwory wśród mężczyzn. Wykonanie badania profilaktycznego jest szczególnie ważne jeśli wśród Twoich bliskich występowały choroby nowotworowe.
Podstawowych informacji dla dalszej diagnostyki dostarczają wyniki badań:

OB. ? jest to wskaźnik procesów zapalnych w organizmie, ale poziom tego białka znacząco rośnie również w chorobach nowotworowych. CRP - białko C-reaktywne jest wskaźnikiem przebiegającego procesu zapalnego, rośnie również w chorobach nowotworowych. Ca ? wapń - Podwyższony poziom wapnia jest najczęstszym zaburzeniem metabolicznym w chorobach nowotworowych, szczególnie w szpiczaku mnogim, raku płuc, jelita grubego i prostaty.

Nie zaniedbuj profilaktyki!

Możesz uniknąć zachorowania i zapewnić sobie i najbliższym stabilność i bezpieczeństwo. Jeśli w Twojej bliskiej rodzinie występowały choroby nowotworowe, badaj się raz w roku. Na podstawie wyników lekarz może szybko i trafnie skierować Cię na dalsze ewentualne badania diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG czy mammografia.

Wybierz pakiet badań onkologicznych dla mężczyzn

Regularnie wykonywane badania profilaktyczne proponowane w ramach pakietu onkologicznego uchronią Cię przed ryzykiem zbyt późnej diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Pakiet jest dedykowany wszystkim mężczyznom, którzy w sposób świadomy chcą kształtować swój styl życia i zmniejszyć ryzyko rozwoju raka.

W diagnostyce i terapii nowotworów bardzo istotną rolę odgrywają markery nowotworowe, których podwyższony poziom może być związany z występowaniem aktywnej postaci choroby. Pamiętaj jednak, że ich poziom może być podwyższony również w stanach nie związanych z nowotworem.

W diagnostyce i terapii nowotworów istotną rolę odgrywają markery nowotworowe, których podwyższony poziom jest związany z występowaniem aktywnej postaci choroby:

 

PSA – wytwarzana jest głównie przez komórki prostat. Badanie poziomu PSA jest wykorzystywane do diagnozowania jej nowotworu. Każdy mężczyzna po 40. roku życia powinien przeprowadzić je, nawet jeśli nie odczuwa najmniejszych dolegliwości. Po 50. roku życia powtarzaj badanie raz w roku.

 

ANTYGEN CA 19-9 – towarzyszy nowotworom przewodu pokarmowego. Jest uznany za specyficzny marker raka trzustki (podwyższony w 80%), ale jego znacznie podwyższony poziom stwierdza się również w nowotworach złośliwych pęcherzyka żółciowego, raka jelita grubego, wątroby lub żołądka.

 

ANTYGEN CA 50 – towarzyszy nowotworom przełyku.

 

ANTYGEN CA 72.4 – podwyższony poziom może być związany z rakiem żołądka. Oznaczenie w surowicy jest przydatne w diagnozowaniu, prognozowaniu i monitorowaniu leczenia.

 

CEA -antygenkarcynoembrionalny.Badany w celu wykrycia obecności nowotworu, monitorowania postępów leczenia i oceny stanu zdrowia po zakończeniu terapii.

Wysoko czułe białko C-reaktywne jest wskaźnikiem bezobjawowo przebiegającego procesu zapalnego. Na podstawie wyniku oceniane jest ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i nowotworowych.

Podwyższony poziom OB świadczy o obecności stanów zapalnych w organizmie. Towarzyszy takim chorobom jak: reumatyczne zapalenie stawów, chroniczne choroby nerek, choroby autoimmunizacyjne, nowotwory.